Tam da buradasın..
Anasayfa > Kitap > Mucize -R.J. Palacio-Kitap İncelemesi

Mucize -R.J. Palacio-Kitap İncelemesi

Mucize ,  orijinal ismiyle Wonder genelde pek sevmediğim New York Times Bestseller (direk çoksatanı diye çevirmişler) serisinden bir istisna olarak sevdiğim bir kitaptır.

Mucize R.J. Palacio Kitap İncelemesi

Mucize


Öncelikle her zamanki gibi kitabın genel özelliklerinden biraz bahsedeyim.

Eser Adı Mucize
Eserin Dili Türkçe
Yayınevi Pegasus
Yazar R. J. Palacio
Çeviri Berna Sirman
Baskı Tarihi Kasım 2015
Baskı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 336
ISBN 9786053437451
Etiket Fiyatı 23,72 ₺
Türü Genç Edebiyatı, Çocuklar, Aile

Bu tarz kitaplarla pek karşılaşmasam da daha önce buna benzer bir kitap okumuştum: Oda. Anlatış tarzı olarak çok benzer yapıda olan Oda kitabını da beğenmiştim. Bunda ana karakterden farklı olarak diğer karakterlerin de ağzından olay döngüsü anlatılmış. Bu her karakterin kendine özgü yapısı göz önüne alınarak yapılmış. Mesela bir bölümde cümlelere küçük harflerle başlanılmış. O bölümü anlatan karaktere atıfta bulunur gibi. Bazı bölümlerde maillere yer verilmesi biraz gerçekçilik katmış diyebilirim. Anlatılış tarzı konusunda ne kadar iyi hoş da olsa kitabı okurken klasik amerikan kültürünü göreceksiniz. İnsanlar arası ilişkiyi, ailedeki iletişimi.. Eğer bir iki tane amerikan filmi izlediyseniz yadırgamazsınız. Kabul edersiniz demiyorum. Yabancılık çekmezsiniz yani. Nitekim daha 16 yaşındaki kızın erkek arkadaşıyla tanışma durumunun olmadığı bir amerikan aile dizisi yoktur sanırım.

Pek edebi bir yanı olmasa da bir tane alıntı çıkartabildim. Güzel de bir şey.

Alıntı


“Bilemiyorum, tatlım.” Sesi yorgun çıkıyordu. “Sadece hissediyorlardır. Sevmek için gözlerine ihtiyacın yok, değil mi? Sadece içinde hissedersin. Cennette de öyle. Sevdiğini hissedersin ve kimse sevdiklerini unutmaz.” s.246

 


Kitabı satın almak için

  

osmankilinc
Buralarda daha yeniyim. Okurum, izlerim, öğrenirim, denerim ve sonra da gelir buraya yazarım.
Top